pomoc w odszk

Wypożyczanie/wynajem samochodów zastępczych – pomoc w dochodzeniu odszkodowań

 

Wszystkie nasze samochody możemy wynająć jako samochód zastępczy, w przypadku szkody likwidowanej z OC sprawcy – AUTO DLA PAŃSTWA JEST BEZPŁATNE.

Koszt wynajmu rozliczamy bezpośrednio z towarzystwem ubezpieczeniowym, na podstawie upoważnienia od Państwa.

Wystarczy jeden telefon by załatwić formalności w zakresie bezpłatnego (bezgotówkowego) zapewnienia Państwu samochodu zastępczego.

Jeżeli uszkodzeniu uległ Twój samochód z winy innego uczestnika ruchu masz prawo do bezpłatnego samochodu zastępczego. Samochód zastępczy z OC sprawcy należy się firmom jak i osobom fizycznym.

pomoc w odszk 3
Wypadki komunikacyjne zdarzają się dość często i prowadzą do bardzo poważnych szkód, nie tylko osobowych ale również materialnych. Dla wielu poszkodowanych uszkodzenie pojazdu wiąże się z pogorszeniem sytuacji życiowej w związku z tym mają utrudniony dojazd do pracy, problem z dowożeniem i odbieraniem dzieci ze szkoły czy też do zaspakajania podstawowych funkcji życiowych.

Dla firmy nawet krótki okres braku możliwości korzystania z samochodu firmowego może spowodować brak możliwości wykonywania zleceń tym samym brakiem uzyskiwania dochodu.
Jeżeli wypadkowi uległ Twój samochód masz prawo do bezpłatnego samochodu zastępczego z polisy OC sprawcy wypadku!

Ubezpieczyciele dość często odmawiają prawa do samochodu zastępczego lub nie chcą uznać kosztów jego wynajmu – z nami nie musisz się tego obawiać we własnym zakresie odzyskamy kwotę za wynajem .

Jeżeli masz wątpliwości lecz potrzebujesz pojazdu – zgłoś się do nas. Gwarantujemy 100% zadowolenia z bezpłatnej usługi wynajmu samochód zastępczy z OC sprawcy. Posiadamy pojazdy osobowe we wszystkich klasach spełniające wymogi ubezpieczycieli.
Dlaczego nie skorzystać z bezpłatnego pojazdu zastępczego skoro nam się należy?

Podstawą prawną wynajmu pojazdu zastępczego jest Art.34 ust.1ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych (1) oraz Art.361 Kodeksu Cywilnego (2),363 samochody zastępcze muszą być tej samej klasy lub niższej w przeciwnym razie ubezpieczyciel może odmówić prawa do zwrotu kosztów wynajmu samochodu zastępczego nie musisz martwić się o odzyskanie pieniędzy za najem pojazdu – wszystkim zajmujemy się sami w umowie najmu pojazdu zastępczego mamy klauzulę która gwarantuje Ci bezpłatny wynajem ,nawet w przypadku odmowy zwrotu jego kosztów przez ubezpieczyciela w takim przypadku sami zakładamy ubezpieczycielowi sprawę w sądzie o zwrot jego kosztów warunkiem zwolnienia Najemcy z opłaty za korzystanie z samochodu zastępczego jest podpisanie umowy cesji wierzytelności w której Najemca wskaże sprawcę wypadku i firmę ubezpieczeniową od której przysługuje mu prawo zwrotu kosztów najmu samochodu zastępczego za powstałą szkodę.
Okres na który przysługuje najem auta zastępczego to:

– w przypadku szkody częściowej przy zaakceptowaniu kosztorysu naprawy do dnia otrzymania kosztorysu naprawy lub kalkulacji szkody doliczając do tego okresu rzeczywisty czas naprawy pojazdu udokumentowany arkuszem naprawy pojazdu

– w przypadku szkody całkowitej na pełny czas likwidacji szkody najczęściej do dnia przelewu odszkodowania na konto poszkodowanego ( w wyjątkowych sytuacjach do dnia zakupu pojazdu w miejsce uszkodzonego )
Warunki które należy spełnić aby otrzymać od nas auto zastępcze:

– potwierdzenie zgłoszenia szkody do ubezpieczyciela oraz uznanie poszkodowanym
– podanie numeru szkody nadanego przez firmę ubezpieczeniową sprawcy wypadku
– dokument potwierdzający własność pojazdu (dowód rejestracyjny ,karta pojazdu )
– w przypadku leasingu potwierdzenie zgody na użytkowanie tego pojazdu
– pojazd poszkodowanego powinien być zarejestrowany na terenie Polski

 

Oferujemy Państwu także kompleksową pomoc i obsługę w zakresie likwidacji szkód komunikacyjnych.

Umocowani w Państwa sprawie możemy przeprowadzić całe postępowanie w procesie likwidacji szkody, poprzez oględziny uszkodzonego samochodu, weryfikację kosztorysów i wybór najkorzystniejszego wariantu naprawy pojazdu bądź rozliczenia szkody.

Zapewniamy analizę dokumentacji pod kątem merytorycznym , formalnym i prawnym. Mamy możliwość sporządzić niezależne opinie biegłych – niezależnych oraz z ITS, DECRY, DAS.

W przypadku sytuacji spornych i konfliktowych w postępowaniu likwidacyjnym gwarantujemy profesjonalną konsultacje prawniczą – oraz reprezentację w ewentualnych sporach sądowych przez wyspecjalizowaną kancelarię prawną.